KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Miniatyr 2895255
*
nr 289 5255
Miniatyr
Maria & Jesusbarnet, 1800-tal
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 14:02:06
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesusbarnet miniatyr
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, + pamplettm 87x87 cm, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:35
-
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:39
-
6497 Filmaffischer
5 st, modell äldre, " Fröken Chic, Den store amatö..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:56
-
6435 Fotografi
Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:36
-
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:27
-
6683 Fotokonst
Axel Ahlsén (f. 1989), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:24
*
Miniatyr
nr 289 5255
Miniatyr
Maria & Jesusbarnet, 1800-tal
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 14:02:06 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesusbarnet miniatyr
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, + pamplettm 87x87 cm, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:35 -
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:39 -
6497 Filmaffischer
5 st, modell äldre, " Fröken Chic, Den store amatö..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:56
-
6435 Fotografi
Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:36 -
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:27 -
6683 Fotokonst
Axel Ahlsén (f. 1989), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:24



