Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Miniatyr 2895255



*

nr 289 5255


Miniatyr

Maria & Jesusbarnet, 1800-tal


Utrop:

1.200 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 december 2003
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/12 14:02:06 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesusbarnet miniatyr
  • 6435 Fotografi
    Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:36
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:27
  • 6683 Fotokonst
    Axel Ahlsén (f. 1989), Sverige. Signerad, daterad ..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr